Omaka za jedi na žaru

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

tema odprta - 29. maj 2004 12:29 | ogledi: 3.228 | odgovori: 2

A ima kdo kakšen preizkušen recept za omako za jedi na žaru? ( Svinjina) Meso je namreč suho-rabim nasvet s čim politi meso-ali pa mogoče obstaja kakšen recept za okusno marinado. Prosim če mi posredujete recept še danes, jutri se namreč obeta piknik.

Hvala, l.p.

Ajta

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

29. maj 2004 17:51

Mi smo ravno včeraj imeli "delovno akcijo" - osem raznih obrtnikov na kupu, zato smo imeli "pozno" malico - zvečer ob 18. uri smo začeili z roštiljado. Imamo plinski žar v velikosti cca 60x50 cm in meso vedno malo zapečemo, sredi peke pa začnemo polivati s pivom. Posoda za peko je v obliki pladnja, tako da tekočine ne steče dol in se zapečeno mesto lepo peče v vinski omaki in ostane zelo sočno. Potrebno pa je peči počasi, da se pivska omakca popeče in lahko potem tudi meso lepo zapečeš, da je hrustljavo. Spekli smo tudi svinjsko mesto (ombole, kotlete), piščančja krila in stegla, klobasice, čevapčiče in razne ražnjiče, pa je bilo vse zelo hrustljavo in sočno, tako da ni potrebna nobena omaka. Mi že nekaj let ne pečemo več na z ogljem, tako da nimamo problema s suhim mesom...

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

29. maj 2004 18:08

Pri nas ponavadi že zvečer namažemo meso (najraje imamo svinjski vrat) z mešanico olja, senfa, soli, popra, sesekljanega peteršilja. Potem to pokrijemo in v hladilnik! Naslednji dan pa na žar, vmes tudi polivamo s pivom. In to je to! LP, Stanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti